Dixit
Obraz wart tysiąca słów!- 3 - 8 osób
- od 8 lat
- ok. 30 minut
- wydanie polskie
- Autor:
- Jean-Louis Roubira
- Ilustracje:
- Marie Cardouat
- Wydawca:
- Rebel
Opis
Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jeden z obrazów jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy.
Dixit to narracyjna gra karciana, w której wymyślamy i odgadujemy skojarzenia do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart. Perfekcyjnie łączy proste zasady z wyjątkowym klimatem, doskonale pobudza naszą kreatywność i zmusza do wczucia się w tok myślenia współgraczy. Ponadto cieszy oko dopracowanym wykonaniem – każda z kart to miniaturowe dzieło sztuki pełne ukrytych znaczeń i nieoczywistych nawiązań.
Na czym to polega?
W każdej rundzie jedna z osób zostaje narratorem – wybiera dowolną kartę z ręki i podaje hasło, które jej zdaniem odzwierciedla obrazek. Może to być pojedyncze słowo, całe zdanie, cytat lub fragment piosenki czy filmu. Kolejne osoby wybierają spośród swoich kart po jednej pasującej do słów narratora, a następnie wszystkie obrazki są tasowane. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, który obrazek był tym pierwszym.
Dlaczego pokochasz tę grę?
- Dixit to niezwykle uniwersalna zabawa, która pozwala nam rozwijać swoją kreatywność i lepiej poznawać naszych najbliższych. Próbując zgadnąć, co mieli na myśli inni gracze, uczymy się wczuwać się w ich tok myślenia.
- Rozgrywka jest bardzo prosta i nie wymaga przyswajania wielu zasad, dzięki czemu gra doskonale nadaje się dla osób początkujących.
- Pojedyncze pudełko z grą Dixit (zarówno wersje podstawowe, jak i dodatki) to 84 oryginalne karty, z których każda stanowi miniaturowe dzieło sztuki. Stworzone przez najpopularniejszych ilustratorów odzwierciedlają różne style graficzne i doskonale pobudzają wyobraźnię.
- Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.
- Edycja z 2021 roku zawiera 8 pokręteł do głosowania, co umożliwia grę od 3 do 8 osób, a także zupełnie nową planszę, którą można wyjąć z pudełka.
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Zawartość pudełka:
- plansza
- 84 karty
- 8 żetonów do głosowania
- 8 drewnianych króliczków
- instrukcja
- Instrukcja i inne pliki:
- Waga:
- 930 g
- Podmiot gospodarczy:
- Rebel Sp. z o.o., ul. Budowlanych 64c, 80-298, Gdańsk, Poland, wydawnictwo@rebel.pl
- Kod producenta:
- LIBDIX01PL
- Kod EAN / UPC:
- 3558380083443
- Kraj pochodzenia:
- Niemcy
- Informacje dot. bezpieczeństwa:
- Posiada logo CE. Nie nadaje się dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. Zawiera małe elementy - ryzyko zadławienia.
- Pasujące koszulki:
Wydrukuj i graj za darmo
Pobierz karty do gry z oficjalnej platformy Asmodee!
Pobierz zasady gry Dixit!
Pobierz i graj!


Dodatki i akcesoria
Recenzje
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dixit
Najbardziej przydatne recenzje
Prosta gra imprezowa. Ktoś podaje wskazówkę do swojej karty, a reszta próbuje odgadnąć kartę, jednocześnie dodając swoją, która pasuje do wskazówki. Zasady do wytłumaczenia w 5 minut, rozgrywka trwa może 30, mimo to po każdej partii wszyscy chcą więcej. Najlepsza w większych grupach, mimo to grywam w wariant dla dwóch osób i też jest całkiem satysfakcjonujący.
Grafiki na kartach... przepiękne! Każda karta ma tonę mniejszych i większych detali, które mogą wywołać skojarzenia, dlatego nawet gdy już znamy karty, nie wiadomo czego się spodziewać.
Jeśli już ogramy podstawowy zestaw, tak że zaczynamy się nudzić, warto sięgnąć po dodatki, które zwiększają ilość kart 4 krotnie.
To nietypowa gra, wymagająca ruszenia kiepałą i uruchomienia wyobraźni skojarzeniowej. A jej niesamowitość polega na tym, że mogą w nią grać na równych prawach (i wygrywać) nawet 8-mio latki. Jest im nieco trudniej wcielić się w narratora i wymyślić wystarczająco trudną podpowiedź ale frajdę miały taką samą. Ponadto kilkukrotnie musiałem przyznać z pokorą, że pomimo iż po wymyśleniu podpowiedzi dałbym się posiekać, że "Odgadywacze" będą mieć spore kłopoty z odgadnięciem o którą ilustrację mi chodziło po czym okazywało się to być trywialnym zadaniem i WSZYSCY odgadywali je jednomyślnie ku mej szczerej rozpaczy. Satysfakcję dodatkową sprawia fakt jeśli dobierzesz (nie zawsze jest to możliwe) ilustrację, na którą głosują inni co przysporzyć może znacznej liczby punktów. No i te pytanie czyja to karta przecież ona zupełnie nie pasuje a po chwili sam dokładasz też kartę z którą niewiele (lub jeszcze mniej) łączy z podpowiedzią.Co warte podkreślenia nawet moja połowica (antygeek planszówkowy) dał się na nią skusić i wydała o grze pochlebną opinie. Jednym słowem ZACNA.
Jak dla mnie ideał :)
Niewiele jest gier uniwersalnych, które podobają się ludziom bez względu na wiek czy doświadczenie z planszówkami. "Dixit" - gra wyobraźni - z pewnością do takich należy. Zasady są bardzo proste - narrator wymyśla skojarzenie do jednej z posiadanych kart (może to być słowo, opowiadanie, wiersz, piosenka, cokolwiek) i połóż kartę zakrytą na stole. Pozostali gracze wybierają ze swoich kart taką, która najbardziej pasuje do usłyszanego skojarzenia. Następnie wszystkie propozycje są tasowane i odkrywane - gracze muszą zgadnąć, która karta należy do narratora. Jeśli zgadną - dostają punkty. Sztuczka polega na tym, że aby narrator zdobył punkty to gracze muszą odgadnąć jego kartę, ale nie mogą tego zrobić wszyscy - czyli skojarzenie musi być niebanalne. Przepięknie ilustrowane, wieloznaczne karty na pewno będą inspiracją dla wyobraźni. "Dixit" warto mieć w swojej kolekcji, na pewno będzie często gościł na planszówkowym stole.
Wszystkie recenzje
Super zajmująca, inteligentna gra
Cudowna gra bardzo polecam!
Jak dla mnie ideał :)
Idealna gra!
Lowciam ją.
Rozdajemy każdemu z graczy króliczka w wybranym kolorze (którego umieszcza na planszy na polu 0) i żeton do głosowania. Wszystkie karty tasujemy, a następnie rozdajemy każdemu z graczy po 6 kart. Z pozostałych kart tworzymy zakryty stos dobierania. Tyle jesteśmy gotowi do grania.
W każdej rundzie Narrator wybiera 1 z trzymanych w ręku, nie pokazuje jej nikomu, za to mówi coś, co według niego jest z nią związane. Następnie pozostali gracze wybierają po jednej ze swoich kart (taką, która kojarzy im się z tym, co powiedział) i pokazują je tak narratorowi, aby tylko on ją zobaczył. Następnie narrator zbiera wszystkie karty, tasuje je i rozkłada je odkryte wokół planszy. Zadaniem graczy jest odgadnięcie którą kartę miał narrator. Następnie zliczane są punkty, przesuwane króliczki na planszy i gramy kolejną rundę.
Gra kończy się po rundzie, w której 1 z graczy zdobył co najmniej 30 punktów.
To gra z banalnymi zasadami i to dosłownie. Instrukcja (która jest naprawdę dobrze skonstruowana, jasna i czytelna) praktycznie po pierwszych zagraniach staje się zbędna i zostaje w pudełku (a przynajmniej u nas tak było).
Gra okazała się po prostu świetna, dostarczająca dużo rozrywki, zabawy, a nawet śmiechu. Jest o niej od dawna głośno, jednak u nas było to pierwsze spotkanie i mocno tego żałujemy. To gra, w którą można zagrać zarówno z dziećmi, jak i na imprezie, a nawet w gronie osób starszych. Wymaga od nas kojarzenia, myślenia, trochę kombinowania. Wspiera wyobraźnię, relacje z innymi, rozwój kreatywności.
Jakość wykonania elementów uważam za wysoką. Graliśmy już wielokrotnie i nic złego się z nimi nie stało, wszystko nadal wygląda jak nowe.
Wizualnie gra jest ciekawa. Na kartach mamy ciekawe, z różnorodnymi ilustracjami w żywych kolorach.
Dixit to świetna gra, która bawi, rozwija i nadaje się zarówno dla dzieci, jak i na imprezie w gronie dorosłych, a nawet na spotkanie osób starszych. Z wielką przyjemnością polecamy.
Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - kobieta
Dobry, solidny produkt
Piękna gra dedukcyjna na spotkania w gronie znajomych. Nadaje się też do grania z dziećmi, z które mają naprawdę niesamowite skojarzenia. Po licytacji warto zapytać dzieci, dlaczego wybrały akurat tę kartę.
Na minus: sposób liczenia punktów i poruszanie się królikami jest mało klimatyczne i niezbyt intuicyjne. Zdarza się, że nie ma na ręce żadnego obrazka, który choć trochę można skojarzyć z hasłem.
Jak dla mnie ideał :)
Super prosta, interaktywna i regrywalna gra imprezowa. Tłumaczenie zajmuje chwile, a dobra zabawa gwarantowana. Im więcej osób gra tym lepsza zabawa.
Jak dla mnie ideał :)
fajna gra imprezowa. jeśli grasz w samą podstawkę to masz stanowczo za mało kart.
dziwne zasady punktowania trzeba się przestawić.
Niestety gra jest bez sensu
Gdyby punktacja promowała najlepsze skojarzenia, to byłoby spoko.
Natomiast punktacja gry promuje debilne skojarzenia, których nikt inny nie załapie.
Szkoda bo potencjał być duży
Jak dla mnie ideał :)
Gra dla każdego, dzieciaki ją uwielbiają a nam również przysparza sporo radości. Ładnie wykonana, rozbudza wyobraźnię. Polecam
W porządku, bez rewelacji
Bujna wyobraźnia wymagana jest do tej gry, bez tego ani rusz. Ilustracje na kartach sa kolorowe, abstrakcyjne z wieloma detalami więc każdy będzie interpretował je inaczej i właśnie o to w tej grze chodzi by opowiedzieć co widzimy na karcie nie używając zbyt oczywistych określeń. Według mnie przy trzeciej rozgrywce z rzędu, gdy zaczynają powtarzać się nam karty na ręce to nie będziemy w stanie wymyśleć nowego skojarzenia do tego samego obrazka dlatego warto kupić dodatki które zwiększają talie kart inaczej po rozegraniu paru parti gre musimy odłożyć na półkę by wrócić do niej po paru tygodniach ze świeżym, otwartym umysłem :) Warto zagrać, polecam z całego serca ale nie jest ona warta swojej ceny dlatego daje jej 3.5 gwiazdki
Recenzje na innych portalach
- Recenzja w serwisie Gildia
- Recenzja w serwisie GamesFanatic.pl
- Recenzja w serwisie Esensja
- Recenzja w serwisie Poltergeist
- Wideorecenzja w serwisie Planszolandia.pl
- Recenzja w serwisie Board Times
- Recenzja w Rebel Times #62
- Recenzja na blogu Pirat na Planszy
- Recenzja na blogu W pajęczej sieci
- Recenzja na blogu Gram niebieskim
- Recenzja na blogu Olej.TV
- Recenzja na blogu W Co Gramy
- Recenzja na blogu Capricorn Games
- Recenzja na blogu Gra na parę
- Recenzja w serwisie Qlturka.pl
- Recenzja w serwisie Hydra
- Recenzja na blogu Kobieta i planszówki
- Videocast: Gry planszowe u Wookiego.
- Recenzja w serwisie Playing Daily
- Recenzja w serwisie PasjaCzytania.pl
- Recenzja na blogu ewalesnik.com
- Wrażenia z pierwszej rozgrywki na blogu PowerMilka
- Recenzja na blogu PolecKsiazke
- Recenzja na cichy-blog.pl
- Recenzja w serwisie EkoRodzice.pl
- Recenzja na blogu PowerMilka
- Recenzja na kanale BoardGamesFactory w serwisie YouTube
- Recenzja w serwisie Drake's Flames (ang.)
- Wideorecenzja w programie TableTop (ang.)
- Recenzja na blogu Analogowe
- Recenzja w serwisie Polter.pl
- Recenzja na blogu Maluszkowe Inspiracje
- Recenzja na blogu Niedzielni Gracze
- Wideorecenzja na kanale Bonkol w serwisie YouTube
- Recenzja w serwisie Bestiariusz
- Recenzja w serwisie Shut Up & Sit Down (ang.)
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale Starlit Citadel (ang.)
- Recenzja w serwisie MeepleTown (ang.)
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale Flaming Dice Reviews (ang.)
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale D6 Mafia (ang.)
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale D-Lo Games (ang.)
- Recenzja na blogu BoardGameReviews by Josh (ang.)
- Opis na blogu Plansznoobki
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale BoardGameCloset (ang.)
- Recenzja na blogu Boardgames in Blighty (ang.)
- Recenzja na blogu Kącik z książką
- Recenzja w serwisie Miejsce Mocy
- Recenzja na blogu Boards and Bees (ang.)
- Recenzja w serwisie retronagazie.eu
- Unboxing w serwisie Youtube na kanale Over Encumbered (ang.)
- Recenzja na blogu Pobojowisko
- Recenzja na blogu boardgamer-girl
- Recenzja na blogu Rozegrana
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale BeardsandBoardgames (ang.)
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale Cardboard Dragon (ang.)
- Recenzja na blogu Przystanek Planszówka
- Recenzja w serwisie Konwenty Południowe
- Recenzja w serwisie The fellowship of the board
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Board Game Brawl (ang.)
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Board Games Everybody Should (ang.)
- Recenzja w serwisie Opinionatedgamers.com (ang.)
- Recenzja na blogu I play with green!
- Recenzja na blogu Planszówkowe recenzje
- Tłumaczenie zasad w serwisie YouTube na kanale REBEL.pl
- Recenzja w serwisie Sterta Gier
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale blueberrypuddingcake
- Recenzja na blogu Bajdocja
- Recenzja na blogu Rodzinna Rozrywka
- Recenzja na blogu Blog na wolny czas
- Recenzja na blogu Hiew's Boardgame Blog (ang.)
- Recenzja na blogu Gra Rodzin(n)a
- Recenzja w serwisie FatherGeek (ang.)
- Recenzja w serwisie Little Metal Dog (ang.)
- Recenzja w serwisie Fortress At (ang.)
- Unboxing w serwisie YouTube na kanale Nak-NakTV
- Recenzja na blogu BoardGameGirl
- Wideorecenzja w serwisie Centrum Zamieszania
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Forensic Gameology (ang.)
- Recenzja w serwisie Tawerna RPG
- Recenzja na blogu picture it
- Przykładowa rozgrywka w serwisie YouTube na kanale Geek & Sundry (ang) (ang.)
- Recenzja na blogu Młody Giercownik
- Rzut oka na blogu Planszowe Wojny
- Recenzja na blogu W Roli Mamy
- Recenzja na blogu Gra-planszowa.pl
- Recenzja na blogu Przekładaniec kulturalny
- Recenzja na blogu Maki w Giverny
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Dzieciaki Testują
- Audiorecenzja w serwisie YouTube na kanale Gradanie
- Recenzja w serwisie Pomyślnik
- Recenzja na blogu Dżin z tomikiem
- Recenzja na blogu Planszą po łapkach
- Recenzja w serwisie Popbookownik
- Tłumaczenie zasad w serwisie YouTube na kanale Graj z Janą i Anią
- Recenzja na blogu Urabura Games
- Recenzja na blogu Amator Planszówek
- Recenzja w serwisie Kulturatka
- Recenzja na blogu Dzieciaki Testują
- Recenzja w serwisie Sztukater
- Recenzja w serwisie Arena horror
- Recenzja w serwisie Nerdads.pl
- Recenzja na blogu BookParadise
- Recenzja na blogu Planszowe odkrycia
- Recenzja w serwisie TechRaptor (ang.)
Pytania i odpowiedzi
dzień dobry, czy podstawowa gra Dixit zawiera 2 talie takich samych kart czy 84 różne karty? Otrzymałam w grze 84 karty zapakowane po 42, z czego obie talie są takie same w wyniku czego mam każdą kartę zdublowaną. Zastanawiam się czy to błąd, podejrzewam, że tak.
~ Blanka 17.01.2024 19:57
Najlepiej zgłosić ten błąd wysyłając maila na adres: reklamacje@rebel.pl
~ Ewelina 19.01.2024 13:37
Cześć, czy jest możliwość zakupu samych numerów do głosowania? Niestety część się nam zgubiła.
~ Malgośka 13.12.2023 10:45
Niestety nie ma takiej możliwości
~ Ewelina 19.01.2024 13:37
Cześć, jaka jest różnica między dixit a dixit odyseja? Planuję kupić podstawkę i nie wiem które.
~ Pablo 01.11.2021 13:34
Różnią się liczbą graczy (odyseja jest do 12, a nie 8), elementami służącymi do głosowania oraz kartami - ogólnie można powiedzieć "dwie całkowicie różne te same gry" ;].
~ Bzyqu 12.10.2022 15:16
czy jest szansa aby Rebel wydał elementy edycji 2021 jako osoby zestaw? Pokrętła do głosowania + króliczki? Mam już podstawkę z poprzedniej wersji i zawsze szukałem lepszej opcji na głosowanie.
~ M 03.04.2021 13:31
niestety nie planujemy żadnego zestawu "konwertującego" do nowej edycji.
~ Aftar 06.04.2021 13:18
Można potraktować ten zestaw jako dodatkowe karty + nowe elementy ;)
~ Piotr 16.05.2021 18:37
Beznadziejnie, że nie zrobiliście nowego zestawu z pokrętłami do 8 osób razem z nowym zestawem kart.
~ Ar 04.01.2022 20:51
Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również
Robisz zakupy pierwszy raz?